Club Hotel Fiord ve Ören 

Burhaniye'nin sahil beldesi Ören, ilçenin kıyılarını ödüllü plajlarıyla süslüyor. Çınar ağaçlarının çevrelediği Ören kumsalları, özellikle Haziran ve Ağustos ayları arasında yaşanan nüfus artışının en büyük sebebi. Yaz tatilleri için en uygun noktalardan biri olan turizm merkezi, aynı zamanda ekonomik konaklama alternatiflerine sahip. 

Otellerin çevrelediği Ören merkez plajı ve yazlıkların bulunduğu Öğretmenler Mahallesi plajı, beldenin önemli alanlarından ve bu iki muhitin arasından Karınca deresi geçiyor. Merkez plajı daha geniş ve daha kalabalık olmakla birlikte hemen yanındaki Öğretmenler Mahallesi plajı daha küçük ve daha sakin. 

Ören kumsallarının bitmesiyle birlikte yükselen tepecikler, sahili kuş bakışı izleme imkanı sunuyor. Adramytteion antik kentinin de bulunduğu alanda yazlıklardan ve tesislerden dolayı detaylı kazı çalışmaları yapılamasa da bugüne kadar bulunan kalıntılar Ören'in merkezinde sergileniyor. Denize sıfır konumdaki Club Hotel Fiord da beldenin merkezinde yer alıyor ve kapsamlı tesis imkanlarıyla dikkat çekiyor. Açık yüzme havuzundan, geniş bir bahçeye, otoparktan, animasyonlara kadar birçok seçenek sunan tesis, yarım pansiyon hizmetine sahip. 

Deniz, kum, güneş keyfiyle birlikte değişik çevre aktivitelerinin gerçekleştirilebileceği Ören Otellerinde 'de, Ayvalık adalarını gezditen tekne turlarına ve Kazdağları turlarına katılabilir, gece küluplerinde eğlenebilir, bölgenin ünlü zeytinyağından satın alabilirsiniz. Ayrıca her yıl Ağustos ayında düzenlenen Kültür - Sanat Festivali'ne ve Ocak ayında gerçekleştirilen Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'ne de katılabilirsiniz.